۳۰ دستاورد جدید دانش بنیان دانشگاه آزاد اسلامی استان آذربایجان شرقی در معرض نمایش قرار گرفت

متن

به گزارش روابط عمومی واحد تبریز همزمان با سی و چهارمین سالگرد تاسیس دانشگاه آزاد اسلامی، جدید ترین دستاوردهای واحدهای دانشگاهی استان آدربایجان شرقی در نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی و فناورانه دانشگاه آزاد اسلامی در معرض دید عموم قرار گرفت.
در این نمایشگاه که همزمان با چهارمین جشنواره فرهیختگان دانشگاه آزاد اسلامیآغاز بکار کرده است
۳۰ محصول فناورانه جدید به ترتیب از واحدهای تبریز(۶ محصول)، میانه(۵ محصول)، ایلخچی (۵محصول)،
صوفیان (۵ محصول)، آذرشهر (۴ محصول)، مراغه ( ۳ محصول ) و بناب ( ۲ محصول ) ارائه گردیده است که تعداد ۶ مورد از این محصولات تجاری سازی شده  و بقیه در مسیر تجاری شدن می باشند.
همچنین از میان ۳۴ محصول رونمایی شده در این نمایشگاه، ۳ محصول « دستگاه دفندر دورکننده الکترونیکی جانوران موذی» از واحد ایلخچی، «لایه محافظ اسکناس و سایر اسناد»  و « طرح بازیافت زباله های پلاستیکی و سلولزی » از واحد صوفیان مورد رونمایی قرار گرفت.
در نخستین روز برگزاری نمایشگاه آیت الله هاشمی رفسنجانیرییس هیات موسس و هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامیاز محصولات دانش بنیان استان آذربایجان شرقی در محل غرفه استان بازدید به عمل آورده و رهنمودهایی در جهت پی گیری، تسهیل و حمایت جدی و عملی از تجاری سازی محصولات دانش بنیان استان ارائه نمود.
نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی و فنآورانه دانشگاه آزاد اسلامیدر سی‌و‌چهارمین سالگرد تأسیس دانشگاه آزاد اسلامی به معرفی ۶۳۷ محصول دانش بنیان از واحدهای دانشگاه می‌پردازد.
همچنین در این نمایشگاهاز ۳۴ محصول در زمینه رباتیک، نانو ذرات، پزشکی و صنعت خودرو رونمایی شده و ۲۳ محصول تجاری‌سازی شده دانشگاه ارائه شده است.
نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی تا ۵ خرداد در محل دائمی نمایشگاه‌های دانشگاه برپا خواهد بود.

تاریخ